Katarzyna Romaszko srebrną medalistką Mistrzostw Polski

Logo klubu Bolesłavia
istotne.pl 0 skok, w, bolesłavia, katarzyna romaszko

Od 21 do 24 stycznia w Spale odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W zawodach udział wzięło 7 zawodników MKS Bolesłavia: Katarzyna Romaszko, Alicja Kaczmarska, Maciej Chojnacki, Patryk Pieczarka, Marcin Zgodziński, Maciej Parobczak oraz Wojciech Kowalski.

Największym sukcesem może pochwalić się Katarzyna Romaszko, podopieczna Ryszarda Posackiego. Zawodniczka MKS Bolesłavia zdobyła srebrny medal w skoku w dal, uzyskując wynik 5.59 m. Warto wspomnieć, że Kasia weszła do finału z ostatnim wynikiem. Walka toczyła się o każdy centymetr i była bardzo wyrównana. W przedostatnim skoku nasza zawodniczka uzyskała wynik dający pierwsze miejsce. W ostatniej kolejce przeskoczyła ją rywalka i to ona uzyskała najlepszy wynik w całym konkursie.

Katarzyna Romaszko (pierwsza z lewej) wywalczyła srebro w skoku w dalKatarzyna Romaszko (pierwsza z lewej) wywalczyła srebro w skoku w dalfot. MKS Bolesłavia

Alicja Kaczmarska w biegu na 1500 m zajęła 10 miejsce. Na tym dystansie startowało 20 zawodniczek. Trzeci z podopiecznych trenera Posackiego, Maciej Chojnacki, wystartował w biegu płotkarskim na dystansie 60 m. Uzyskał wynik 8.65, co dało mu 12 miejsce.

Na zawodach halowych swoje zmagania prezentowali także wieloboiści. Maciej Zgodziński, trenujący w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu pod okiem trenera kadry narodowej Dariusza Łosia, zajął znakomite 5 miejsce. Natomiast podopieczny trenera Bartosza Grumana, Patryk Pieczarka, wywalczył miejsce 7.

Zawodnik Małgorzaty Markowskiej średniodystansowiec Wojciech Kowalski zajął 17 miejsce. Nie poszczęściło się sprinterowi Maciejowi Parobczakowi. Zawodnik został zdyskwalifikowany w biegu na dystansie 200 m.