BKS Bobrzanie – Karkonosze Jelenia Góra 1:2

Bramkarz Karkonoszy Jelenia Góra
fot. istotne.pl W meczu 21 kolejki bolesławianie ulegli drużynie z Jeleniej Góry 1:2. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Tomasz Jasiński. Na stadion nie wpuszczono kibiców z Jeleniej Góry.
istotne.pl 0 karkonosze jelenia góra, bks bolesławiec

W sobotę BKS Bobrzanie rozegrał pojedynek derbowy z Karkonoszami Jelenia Góra. Mecz zgromadził rekordową liczbę publiczności. Na stadionie przy ul. Spółdzielczej pojawili się fani z Bolesławieckiego Klubu Kibica. Spotkanie wzbudzało emocje, ponieważ mieli się na nim pojawić kibice z Jeleniej Góry.

Bolesławianie objęli prowadzenie już w 11 minucie. Po błędzie bramkarza piłkę do siatki skierował Tomasz Jasiński. 6 minut później groźny strzał na bramkę Karkonoszy oddał Paweł Rissmann. Jednak golkiper gości zdołał obronić to uderzenie. Niedługo potem do głosu doszli jeleniogórzanie. Najpierw, w 20 minucie, groźnie głową strzelał Daniel Buszta. Kilka minut później piłkę nad poprzeczką bramki BKS posłał Konrad Kogut. W końcowych minutach meczu padł drugi gol dla bolesławian, lecz sędzia nie uznał bramki, twierdząc, że piłka wcześniej przekroczyła linię końcową boiska. Pierwsza połowa kończy się rezultatem 1:0 dla BKS.

Tuż przed przerwą przed stadionem pojawił się autobus z kibicami z Jeleniej Góry. Fani Karkonoszy nie zostali jednak wpuszczeni na teren stadionu. Kibicom zostało przedłożone pismo Wydziału Dyscypliny DZPN. Jeleniogórscy fani mają zakaz uczestniczenia w meczach wyjazdowych swojej drużyny (pisaliśmy o tym w zapowiedzi meczu).

Policja pilnowała jeleniogórskich kibicówPolicja pilnowała jeleniogórskich kibicówfot. Marcin Zabawa
Policjanci przy ogrodzeniu stadionuPolicjanci przy ogrodzeniu stadionufot. Marcin Zabawa

Zakaz został nałożony po meczu w Świebodzicach, gdzie kibice z Jeleniej Góry wbiegli na murawę. Kara obowiązuje do końca sezonu 2008/2009. Dodatkowo karą finansową będą ukarane także kluby-gospodarze spotkań, które złamią zakaz i wpuszczą kibiców z Jeleniej Góry na swój stadion. Kibicom Karkonoszy pozwolono jedynie na chwilowe opuszczenie autobusu. Fani Karkonoszy nie chcieli zgodzić się z decyzją DZPN. Głośno skandowali „Piłka nożna dla kibiców” i przez kilkanaście minut dopingowali swoją drużynę zza muru stadionu. Wszystko odbywało się przy policyjnej obstawie. Po kilkunastominutowym dopingu jeleniogórski autobus wraz z kibicami odjechał pod eskortą policji w stronę Jeleniej Góry.

W drugiej połowie meczu BKS miał kilka okazji do strzelenia gola. W 47 minucie Tomasz Jasiński zbyt lekko zagrał do Roberta Nitarskiego i bolesławianie stracili piłkę w polu karnym gości. W 61 minucie Karkonosze wyrównały. Na listę strzelców wpisał się Marcin Krupa. BKS atakował, ale gra naszych piłkarzy była nieskuteczna. Straty piłek w polu karnym gości, niedokładność i brak strzałów „zemściły się” w 68 minucie. Drugiego gola dla Karkonoszy strzelił Łukasz Kusiak. W 85 minucie szansę na wyrównanie meczu miał Mateusz Janczyszyn, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Mimo dopingu ze strony kibiców BKS Bobrzanie przegrał z Karkonoszami Jelenia Góra 1:2.

BKS wystąpił w składzie: Kizyma – Nitarski (82 min Juszczak), Pietrzak, Rajchel (75 min Rydzak), Kumoś, Klimas, Mucha, Szymański, Janczyszyn, Jasiński (70 min Mielnik), Rissmann.